תעבורה

השאירו פנייתכם וניצור אתכם קשר בהקדם:​

צור קשר

שלח

שם מלא:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

אימייל:

*שדה חובה

טלפון:

תוכן ההודעה:

*שדה חובה

תחומי עיסוק

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות אם משתיית אלכוהול מעבר לכמות המותרת ואם משימוש בסמים, היא עבירה המטופלת בחומרה רבה על ידי המשטרה ובתי המשפט.

החוק קובע ענישת מינימום של שנתיים פסילה למי שהורשע בעבירה של נהיגה בשכרות ובנסיבות מסוימות יותר מכך.

לכן, קיימת חשיבות רבה לקבל ייצוג מעו"ד המתמחה בתחום, המכיר את כל המטריה הייחודית ויכול להתמודד עם הממצאים – אם בניהול התיק כשיש סיכוי לזיכוי ואם בניהול מו"מ עם התביעה, תוך שימוש בכל הידע המקצועי וההיכרות עם גורמי התביעה כדי להגיע להסכמה על עונש מופחת משמעותית מענישת המינימום.

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בתיקים של נהיגה בשכרות – כאשר המדובר באלכוהול וכאשר המדובר בסמים. אתם מוזמנים להתרשם ממקצת מהתיקים בהם טיפלנו בהצלחה לאחרונה:

נהיגה בזמן פסילה

החוק ובתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירה של נהיגה בזמן פסילה ומטילים עונשים חמורים הכוללים מאסר, פסילה לתקופות ממושכות ועונשים נלווים נוספים.

אנו עוסקים בתיקים רבים של נהיגה בזמן פסילה ומלווים את לקוחותינו בייעוץ לפני חקירה, בטיפול בשחרור ממעצר, בניהול הוכחות או בהשגת הסדר טיעון מיטבי עם התביעה.

במידה והאשימו אתכם בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, חשוב שתפנו בהקדם לעו"ד המתמחה בתחום.

מהירות

המשטרה מפעילה מכשור מתקדם לאכיפת עבירות מהירות.

כאשר המהירות עולה על המותר בלמעלה מ- 40 קמ"ש בדרך עירונית יעמוד הנהג לדין בבית המשפט לתעבורה. כאשר המהירות היא פחות מ- 40 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית, יינתן דו"ח תנועה.

כאשר המהירות עולה על המותר בלמעלה מ- 50 קמ"ש בדרך בינעירונית ומהירה יעמוד הנהג לדין בבית המשפט לתעבורה. כאשר המהירות היא פחות מ- 50 קמ"ש מעל המותר בדרך בינעירונית ומהירה יינתן דו"ח תנועה.

כאשר ניתן דו"ח מהירות, ניתן לשלם את הדו"ח והדבר יחשב כהודאה באשמה, אותה עבירת מהירות תתווסף לגליון התעבורה שלנו והנקודות בגין העבירה יתווספו לנקודות שיש לנו. אפשר גם לא לשלם את הדו"ח ולבקש להישפט על העבירה. אם מצליחים, זה מצוין, אבל אם לא נצליח במשפט, אנו צפויים לקנס גבוה יותר, לפעמים באופן משמעותי, לעיתים גם לעונשים נוספים.

לכן, לפני שמחליטים האם לשלם את הדו"ח או לבקש להישפט, חשוב להתייעץ עם עו"ד שיבחן בעין מקצועית את סיכויינו להצליח בכך.

בבדיקת תיק תעבורה שעניינו מהירות – בין אם מדובר בדו"ח ובין אם מדובר בהזמנה לדין, אנו בוחנים נתונים רבים, הנוגעים הן למכשיר שמודד מהירות ודרך הפעלתו, הן לתנאי השטח ולעובדות רלבנטיות נוספות. הממצאים שאנו מוצאים בבדיקות אלה יכולים להביא לזיכוי או לענישה מקלה.

חשוב לדעת כי תשלום הדו"ח מהווה הודאה באשמה! יש לכך חשיבות רבה, משום שלאחר שהדו"ח משולם מקבל משרד הרישוי דיווח על כך ולחובתו של הנהג משלם הדו"ח נצברות נקודות, העלולות בעצמן לגרום לפסילת רישיון הנהיגה ועונשים נוספים. 

שיטת הנקודות

לחלק ניכר מעבירות התעבורה שאנחנו מבצעים יש "מחיר" של נקודות שניתנות לנו. ככל שהעבירה חמורה יותר חמורה, כך מס' הנקודות הניתנות בגינה גבוה יותר והוא נע בין 2 ל- 10 נקודות.

כך למשל, על נהיגת רכב בזמן פסילה מקבלים 10 נקודות, על נוסע ברכב שלכם שאינו חגור ואתם כן חגורים תקבלו 2 נקודות ועל חציית קו הפרדה רצוף תקבלו 6 נקודות.

כאשר אנחנו צוברים למעלה מ- 12 נקודות אנחנו כבר מתחילים "לשלם":

בחציית הרף של 12 נקודות צריך לעבור קורס של הדרכה בנהיגה נכונה וחייבים לעבור את המבחן בסופו.

בחציית הרף של 24 נקודות צריך לעבור קורס נוסף ולהצליח במבחן שבסוף הקורס.

בהגעה ל- 36 נקודות נפסל רישיון הנהיגה על ידי משרד הרישוי ל- 3 חודשים ולאחר מכן צריך לעבור תיאוריה מחדש.

בהגעה ל- 72 נקודות תקפות יפסל רשיון הנהיגה ל- 9 חודשים והוא יחודש רק לאחר בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכן לעריכת תיאוריה וטסט מחדש.

כאשר אתם מעורבים בעבירת תעבורה, יש לבחון את מצבכם עם עו"ד המתמחה בכך ולקחת בחשבון גם את הנקודות שעלולות להיצבר בגין אותה עבירה וזאת בנוסף להתמודדות עם העונש הצפוי בבית המשפט.

התייעצות לפני חקירה

כאשר אתם מצויים בפני חקירה משטרתית, הדבר הכי נכון מבחינתכם יהיה להתעקש על זכותכם להתייעץ עם עו"ד מטעמכם שיגיע לתחנת המשטרה וייתן לכם ייעוץ עוד לפני תחילת החקירה.

אלה מעט מהדברים שצריך לקחת בחשבון כאשר אתם עומדים בפני חקירה:
יש לזכור כי הדברים באים רק כדי לתת מושג כללי ואינם מהווים תחליף לייעוץ של עו"ד שייתן לכם הסבר מקיף כיצד לנהוג לאחר שיקבל מכם את המידע והנתונים במקרה שלכם.

הכל נרשם
נקודת המוצא היא, שכל מה שתגידו או תעשו יכול לשמש נגדכם במשפט. הדברים שתגידו בתגובה למה שימצאו אצלכם ברכב או בבגדים התגובה שתתנו כשיגידו לכם מה כמות האלכוהול שהתקבלה או התגובה שתתנו כשיגידו לכם בכמה מהירות נסעתם. הדברים נרשמים ובסופו של דבר תצטרכו להתמודד איתם במשפט – עם מה שאמרתם ואם מה שהייתם צריכים להגיד ולא אמרתם. 

עכשיו זה הרגע
יש בדיקות שניתן לבצע לפעמים רק בסמוך למעשה, התייעצות עם עו"ד תבהיר לכם על אילו פעולות להתעקש ועל ההקפדה שהדרישה שלכם לבצע את הפעולות האלו תירשם.
כאשר מדובר בתאונות דרכים, יש דברים שצריך לשים אליהם לב באותו רגע, כי אחר כך, הרבה פעמים כבר לא תזכרו. לעיתים צריך גם לבצע כל מיני פעולות ולהזמין מומחה שיבדוק את הזירה כשהיא "טרייה", חשוב לפעול מייד ולקבל את מלוא ההדרכה כדי לתת לעצמכם את הסיכויים הכי טובים לצאת מהבעיה אליה נקלעתם.

לא כוחות
נחקרים רבים חושבים שהם מתוחכמים יותר מאשר מי שחוקר אותם. מה שצריך לקחת בחשבון, הוא שמולכם יושבים חוקרים מנוסים. אתם לעומת זאת, מוחלשים ומבולבלים, מודאגים כמה זמן יחזיקו בכם, האם ייעצרו אתכם, למה יתפתח התיק הזה.
הניסיון להתחכם או להערים על החוקרים נידון בדרך כלל לכישלון. והדברים נכונים במיוחד כאשר מדובר במי שאינם מורגלים בכך וזוהי להם הפעם הראשונה בחדר חקירות.

למה לא אמרת
פעמים רבות אחרי חקירה מסתבר שיש ללקוח הסברים או טענות שהיו יכולים לסייע להם ולהסביר כל מיני סימני שאלה.
בתשובה לשאלה, למה לא אמרת את זה בחקירה, הם מסבירים שרק ענו לשאלות, לא שאלו אותם על זה, הם חשבו שתהיה להם הזדמנות בהמשך, הם היו מבולבלים בלחץ של החקירה...
התייעצות עם עו"ד לפני החקירה תסייע לכם לעבור על הגרסה שלכם באופן מסודר ולשים לב לנקודות שחשוב שתדגישו בפני החוקרים גם אם לא ישאלו אתם על כך.

על מה אתה חותם​
לאחר החקירה, תתבקשו לחתום על הטופס בו נרשמו דבריכם. הרבה חושבים שאין צורך לדקדק בדברים והם "כבר יסבירו בבית המשפט" – מה שצריך לעשות, הוא להתעקש לקרא בשקט את הטופס, לתקן את הדברים שאינם מדויקים או להוסיף הערות שיבהירו את הדברים. רק לאחר שהדברים מתארים באופן נכון את מה שאמרתם, חתמו.

יש הרבה מאוד גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים להחלטה כיצד יש לנהוג בחקירה משטרתית. ייעוץ עם עו"ד לפני תחילת החקירה הוא חיוני כדי להגיע להחלטה הנכונה.

תאונות דרכים

נהגים המעורבים בתאונה עם נפגעים מוצאים עצמם עומדים בפני כתב אישום המטיל עליהם את האחריות לתאונה ובפני סיכון לפסילת רישיון הנהיגה לתקופה המתחילה משלושה חודשים ומגיעה לתקופות ממושכות ולעיתים גם למאסר, כאשר הנסיבות חמורות במיוחד.ניהול תיק מסוג זה דורש מומחיות מיוחדת. יכולת ניתוח של הממצאים שנאספו בזירה, ניתוח עבודת בוחן התנועה מטעם המשטרה והיכולת להטיל ספק בממצאיו ולחקור אותו חקירה אפקטיבית בבית המשפט, הבנת המשמעות של כל ממצא לעניין אחריותו של צד זה או אחר לתאונה.אנו עוסקים בתיקים מסוג זה בהצלחה, לעיתים תוך שימוש במומחים מטעמנו, לא חוסכים במאמצים, לומדים ומנתחים כל פרט הקשור בתאונה.

אם אתם מעורבים בתאונה, בה מישהו מהמעורבים נפגע, אפילו באופן קל, כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בתחום בשלב מוקדם ככל האפשר.נסיעה בטוחה!