פלילי ותעבורה 

 

 

 

 

                                                   תיק תאונת דרכים ללא יום אחד של פסילה

 

נהג עמד ברמזור אדום ושם לב שכדי להיכנס לאיילון הוא צריך לעבור נתיב אחד ימינה. מייד כשהרמזור מתחלף הוא יוצא ראשון, מצליח להשתלב ימינה והוא ואופנוע מתנגשים. הוא עומד בפני כתב אישום שמייחס לו אחריות לתאונה והוא צפוי לפסילת מינימום של 3 חודשים – הפסילה מתחילה מתקופה של שלושה חודשים ובהחלט עלולה להיות ארוכה יותר.

 

כשקיבלנו את הראיות ראינו שהעדויות מצביעות על אשמתו:

עֵד אחד שהיה במקום אומר שהוא חתך 3 נתיבים ימינה ופגע באופנוע.

עד שני אומר אותו דבר.

נהג האופנוע המעורב אומר אותו דבר.

בוחן התנועה קובע קביעה דומה.

 

אנחנו הגשנו 2 בקשות מקדמיות מפורטות ומנומקות לבית המשפט. התביעה התקשתה שוב ושוב עם המענה לבקשות אלו עד שפנתה אלינו במטרה להגיע להסדר. תיקַנו בהסכמה את כתב האישום וסיכמנו על ענישה שתתמצה בפסילה על תנאי וקנס וללא יום אחד של פסילה. בית המשפט כיבד את ההסדר והלקוח, שמעולם לפני כן לא היה מעורב בתאונה, שמר על הרישיון שלו.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

152 קמ"ש במקום 90 קמ"ש – 7 ימי פסילה

 

 

לקוח נסע בדרך חזרה מירושלים ובעת שנסע בירידות נמדד הרכב שלו כשהוא נוסע במהירות 157 קמ"ש. לאחר הפחתה, הוגש כתב אישום על מהירות של 152 במקום בו הנסיעה המותרת 90 קמ"ש והוא היה צפוי לענישה של פסילת רשיון בפועל, עונשים נלווים ו10 נקודות במשרד הרישוי.

במהלך ניהול הוכחות בתיק ולאחר חקירת השוטר המודד, נוהל מו"מ אשר הבשיל להסדר. במסגרת ההסדר תוקן כתב האישום כך שהופחתה המהירות, מה שהוריד את הנקודות ל- 8 ואפשר מקום לענישה מקלה.

גם בשלב זה היה פער משמעותי בין הצדדים, התביעה הייתה מוכנה להסתפק, במסגרת ההסדר ב-30 ימי פסילה בפועל, אנחנו התנגדנו ובסופו של דבר הטיעון בנוגע לעונש היה פתוח ובית המשפט הסתפק ב- 7 ימי פסילה.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

 קבלת שרותי זנות שהסתבכה

 

 

גבר הזדמן לאזור התעשייה בחולון, בכוונה או במקרה, שם הציעה לו יצאנית שרותי מין בתשלום ועפ"י כתב האישום היא ציינה באותו מעמד שהיא טרנסג'נדרית. הוא שילם 100 ₪ והיא ביצעה בו מין אוראלי. לפי כתב האישום, לאחר שהיא סיימה הוא דרש וקיבל את הכסף בחזרה, דרש לקיים יחסים עם חברתה (שהתברר שאף היא טרנס), הציג עצמו כשוטר והפעיל סירנה, הוציא אקדח, שהיה בעצם גז מדמיע ונסע מהמקום בכעס. הוא נעצר עד תום ההליכים והוגש נגדו כתב אישום שעניינו דרישה באיומים של רכוש – עבירה ש-5 שנות מאסר בצידה – וגניבה.

לאחר ניתוח חומר הראיות קיימנו מו"מ עם התביעה במסגרתו הפנינו לאינדיקציות לפיהן היא לא אמרה לו שהיא טרנסית או שהוא לא הבין מה אמרה לו. כל הראיות הצביעו על כך שקרה משהו בגללו הוא "התהפך" וההסבר ההגיוני והמתבקש הוא שהתנהגותו נבעה מתוך ההבנה שהוא קיים יחסים לא עם אישה, כפי שחשב. בכיסיו היו אלפי שקלים ולא הייתה שום סיבה שיתעקש כך על 100 ₪.

לכך נוספו סתירות בגרסאות של היצאניות, בינן לבין עצמן ובין שתיהן וכן מחדלי חקירה. לאחר התלבטות, הסכימה התביעה להסדר במסגרתו תוקן כתב האישום, נמחקה עבירת הגניבה, וסוכם על עונש של מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננת. בית המשפט כיבד את ההסדר והלקוח שוחרר באופן מלא בו ביום.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

                                                                   

 תיק מהירות 147 קמ"ש במקום 90

 

 

תיק מהירות של 147 קמ"ש במקום 90, בו בנוסף לעונש בבית המשפט, המחיר הוא 10 נקודות במשרד הרישוי. התיק הסתיים בהסדר לפיו תוקן כתב האישום, סעיף האישום שונה לתקנה שאין נקודות בצידה והעונש: קנס ופסילה על תנאי.

 

 לצפיה במסמך לחצו כאן 

 

 

17 אישומים של הטרדה טלפונית

 

 

תיק פלילי - לאחר כ-4 שנים של זוגיות, שכללה פרידות וחזרות, החליטה בת הזוג להיפרד מהחבר. היא מצאה לה זוגיות חדשה והוא לא יכול היה להשלים עם הפרידה.

 

בכתב אישום שהוגש בבית המשפט ברמלה, הואשם הגבר בלא פחות מ-17 אישומים שמתארים הטרדה טלפונית בכמות אדירה – 750 הטרדות שבוצעו כולן במהלך חודש אחד! הוא גם הגיע לביתה ולמקום עבודתה במטרה לדבר על ליבה.

לאחר שהיא הגישה תלונה כנגדו במשטרה והוא זומן לפתע לחקירות, טפחה המציאות על פניו והוא הבין שהיא איננה מעוניינת בקשר והפסיק מיד עם ההטרדות.

 

בבית המשפט, לאחר הסדר שנעשה עם התביעה, עמדה התביעה על קביעת הרף המקסימלי שנקבע בהסדר וביקשה לשלוח אותו למאסר שירוצה בעבודות שירות למשך קרוב לחצי שנה. אנחנו הדגשנו את העובדה שההטרדות פסקו לחלוטין ברגע שהוגשה התלונה למשטרה ולא חזרו מאז, במשך תקופה של קרוב לשנתיים. הנאשם החל בהליך טיפולי והוא מגיע באופן מסודר לפגישות, משתף פעולה ומתקדם. לפיכך, ביקשנו לא לפגוע בפרנסתו ולא לקטוע את ההליך השיקומי בו מצוי הגבר ולהסתפק בענישה צופה פני עתיד. בית המשפט קיבל את דעתנו והסתפק ב-200 שעות של"צ וצו מבחן לשנה.

 

הוא תרם לקהילה את ה-200 שעות, שירות המבחן יפקח עליו במשך שנה ושני הצדדים ימשיכו בחייהם. לחוד.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

   

 

נהיגה בשכרות - סירוב – ללא יום אחד של פסילה מעבר למנהלית

 

 

תיק תעבורה - כנגד לקוחה הוגש כתב אישום המייחס לה עבירה של נהיגה בשכרות על רקע סירוב והיא היתה צפויה, לו הורשעה, לפסילת מינימום של שנתיים ועונשים נלווים.

 

התוצאה של סירוב לביצוע בדיקת שכרות היא לפחות כמו במקרה בו התוצאה יצאה חיובית, כלומר שהנהג שיכור. סירוב יכול להיות במובן הרגיל, שאדם מסרב לבצע את הבדיקה, אך גם כישלון בביצוע הבדיקה נחשב כסירוב – מי שלא נשף כראוי למכשיר הינשוף ולא ביצע את הבדיקה כראוי ייחשב כמסרב, זוהי החזקה וההצדקה לקיומה היא למנוע התחמקות של נהגים מביצוע הבדיקה בתואנה כאילו הם אינם מצליחים.

 

חזקה ניתנת לסתירה וכך היה גם במקרה שלנו. במו"מ עם התביעה, הוכחנו כי מדובר היה במי שבאמת לא הצליחה, לא הרגישה טוב וחלתה אחרי, ביום הכי קר בשנה, לא הוסברה לה הזכות להתייעץ עם עו"ד והיא הודיעה לשוטרים שהיא הולכת לבצע בדיקת דם בבי"ח ואף ניגשה באמת לבית החולים. לאחר שהוצגו הטענות והראיות לתביעה, הוסכם על תיקון כתב האישום והימנעות מוחלטת מיום אחד נוסף של פסילה מעבר לפסילה של 30 יום שנפסלה במשטרה.

 

לצפיה במסמך לחצו כאן

 

 

 

 בוטל כתב האישום בתיק של תקיפה במסגרת העבודה

 

 

תיק פלילי - עובדת במפעל התלוננה במשטרה שהלקוח שלנו, שעובד איתה במפעל, הכה אותה בחוזקה בגב. החברה שלה, שעובדת איתה באותו מפעל, מסרה גם היא במשטרה שהיא ראתה את האירוע והוא אכן הכה אותה בגב. הלקוח, מצדו, הכחיש שנתן את המכה בכוונה והסביר שעצר אותה עם היד שלו, כשהיא הלכה אחורה הוא הרים את היד כדי לעצור אותה. מי דובר אמת?

 

ניתן היה לברר את זה בצפייה במצלמות האבטחה, אבל כשהמשטרה פנתה למפעל כדי לקבל את הצילומים הם כבר נמחקו, כי הם לא שומרים את הצילומים למעלה משלושה ימים. בינתיים, הלקוח אף חלה, נאלץ להפסיק לעבוד והוא מקבל טיפולים.

 

בשלב הראשון של המו"מ עם התביעה, סירבה התביעה לבטל את כתב האישום והסכימה כי יש מקום לפנות ליועמ"ש לעיכוב הליכים. לאחר הפניה ליועץ המשפטי לממשלה, חודש המו"מ והתביעה הסכימה לבטל את כתב האישום. התיק נסגר והלקוח יכול להתרכז בטיפול במחלתו ולהחלים.

 

  

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

נהג משאית שהואשם באחריות לתאונה לא ירצה יום אחד של פסילה

 

 

תיק תעבורה - כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו אחריות לתאונת דרכים. סעיף האישום בתיקים כאלה מחייב פסילת מינימום של 3 חודשים – זוהי נקודת הפתיחה ובהחלט לא נקודת הסיום, שנגזרת ממידת החומרה בהתנהגותו של הנהג ומידת הפגיעה שנגרמה בתאונה.

 

לאחר משא ומתן שניהלנו עם ר' שלוחת התביעות בנצרת, הסכים הנ"ל להמיר את סעיף האישום ולהימנע מפסילה כליל! הצלחנו לשכנע אותו בהסתמך על מחדלי חקירה בתיק, נסיבות אישיות והיותו של הלקוח נהג ותיק וזהיר.

 

היום נסגר התיק, והלקוח, אב ל- 6 ילדים, ימשיך בדרכו!

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

 

 

 

בוטל כתב אישום על קבלת דבר במרמה של 1,200,000 ₪ 

 

 

 

תיק פלילי - כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו מעשה מרמה לפיו קיבל במרמה מיליון ומאתיים אלף ₪ מגיסתו. אם היה מורשע בתיק זה, הוא היה צפוי לעונש של עד 3 שנות מאסר וקנס משמעותי.

 

לאחר משא ומתן ממושך עם הפרקליטות, שוכנעה הפרקליטות לחזור בה מכתב האישום.

 

בית המשפט ביטל את כתב האישום כמבוקש והתיק נסגר.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

 

 

שחרור בוועדת שחרורים - תיק דקירה עם חבלות קשות

 

 

תיק פלילי וועדת שחרורים - תיק בו הורשע לקוח בהתאם להודעתו בעבירות של פציעה, חבלה כשעבריין מזויין, שיבוש הליכים ועבירות נוספות בגין אירוע בו דקר את חברו עם סכין, שוב ושוב וגרם לו לחבלות קשות, כל זאת על רקע שתיית אלכוהול בה לא היה מורגל. הנ"ל נדון לשנת מאסר – הפרקליטות ערערה על קולת העונש וההגנה על חומרת העונש ושני הצדדים ויתרו על ערעוריהם בהסכמה הדדית.

 

הלקוח נשלח למאסר ובתום 8 חודשים הגיע לוועדת שחרורים. עמדת התביעה היתה להימנע משחרור. במהלך הדיון הצליח , שוכנעה וועדת השחרורים ולא בנקל כי פניו של האסיר לשיקום וזו הורתה על שחרורו בתנאים.

 

בהמשך, עמד האסיר בכל תנאי השחרור שלו בהצלחה ועתה הוא עובד ומנהל אורח חיים חיובי.

 

 

 

 

ביטול כתב אישום בעבירות תקיפה איומים והיזק לרכוש

 

 

 

תיק פלילי - למרבה הצער, תיקי גירושין מאופיינים פעמים רבות מידי בהאשמות שווא, כמו בתיק הבא:

 

כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפה, איומים והיזק לרכוש כלפי גרושתו שהיתה בעת האירועים בהליכי גירושין מולו.

 

לאחר לימוד וניתוח חומר הראיות בתיק, ניהלנו מו"מ מול התביעה, בו טענו כי תוכן דברי האיומים איננו מקיים את הקבוע בחוק, לגבי מקרי התקיפה הפננו את התביעה לשלל סתירות ואי התאמות בדבריה ומעשיה של המתלוננת ולגבי ההיזק לרכוש טענו לזוטי דברים.

 

לאחר שקילת מלוא טענותינו הסכימה התביעה לחזור בה מכתב האישום והלקוח המשיך בחייו ללא כל כתם פלילי ומבלי שהיה צריך להגיע אפילו לדיון אחד בבית המשפט.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

 

                                                               זיכוי - תיק שכרות סמים

 

 

 

תיק תעבורה - תיק שנראה סגור ונעול עם בדיקת שתן מרשיעה והודאה חלקית הסתיים בזיכוי.

 

כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של נהיגה בשכרות תחת השפעת קנאביס. בחקירה שנעשתה לו במשטרה, הודה שעישן בהזדמנות לא רחוקה.  

 

לאחר לימוד וניתוח חומר הראיות בתיק, ניהלנו הליך של הוכחות במהלכו חקרנו ארוכות את השוטר שעצר אותו והיה אחראי על נטילת דגימת השתן ממנו. הוכחנו לבית המשפט שההסכמה לבדיקת השתן לא היתה בהתאם להוראות החוק והפסיקה וגם ההודאה שלו לא היתה מפורטת מספיק וחסר לגביה תיעוד נכון ומספיק של השוטרים אשר נכחו באותה עת.

 

בשלב זה ביקש התובע הפסקה והציע לנו לסיים את התיק בפשרה של 8 חודשי פסילה במקום 24 חודשים להם צפוי היה הלקוח במידה ויורשע. לאחר שהלקוח הקדיש לכך מחשבה, הוא בחר להמשיך עד הסוף, סיימנו את הליך ההוכחות ובסופו זיכה בית המשפט את הלקוח זיכוי מלא.

 

לצפייה במסמך לחצו כאן

 

 

 

                                            תאונת דרכים וגרימת חבלה של ממש – ללא פסילה!

 

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו גרימת תאונת דרכים תוך גרימת חבלה של ממש לרוכב האופנוע.

 

על פי החוק, כאשר אדם מורשע בעבירה של גרימת חבלה של ממש בתאונת דרכים, הוא צפוי לפסילת מינימום של 3 חודשים וככל והחבלה חמורה יותר, כך הוא צפוי לפסילה ממושכת יותר.

 

יחד עם זאת, רשאי בית המשפט בנסיבות מיוחדות שעליו לפרט בפסק הדין, לחרוג מפסילת המינימום וזאת כאמור בסעיף 38 לפקודת התעבורה.

 

במקרה הנוכחי – התביעה עתרה לפסילת הנאשם ל – 3 חודשים בהתאם לפסילת המינימום המתחייבת כאמור, ואולם לאחר טיעוני ההגנה, פירוט קיומם של כשלים בראיות ורשלנות תורמת מצד רוכב האופנוע, עברו הנקי של הנאשם ונסיבותיו האישיות, מצא לנכון בית המשפט שלא לפסול את הנאשם בפועל ולו ליום אחד!

 

 לצפייה במסמך לחצו כאן