מהירות

המשטרה מפעילה מכשור מתקדם לאכיפת עבירות מהירות.

כאשר המהירות עולה על המותר בלמעלה מ- 40 קמ"ש בדרך עירונית יעמוד הנהג לדין בבית המשפט לתעבורה. כאשר המהירות היא פחות מ- 40 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית, יינתן דו"ח תנועה.

כאשר המהירות עולה על המותר בלמעלה מ- 50 קמ"ש בדרך בינעירונית ומהירה יעמוד הנהג לדין בבית המשפט לתעבורה. כאשר המהירות היא פחות מ- 50 קמ"ש מעל המותר בדרך בינעירונית ומהירה יינתן דו"ח תנועה.

כאשר ניתן דו"ח מהירות, ניתן לשלם את הדו"ח והדבר יחשב כהודאה באשמה, אותה עבירת מהירות תתווסף לגליון התעבורה שלנו והנקודות בגין העבירה יתווספו לנקודות שיש לנו.
אפשר גם לא לשלם את הדו"ח ולבקש להישפט על העבירה. אם מצליחים, זה מצוין, אבל אם לא נצליח במשפט, אנו צפויים לקנס גבוה יותר, לפעמים באופן משמעותי, לעיתים גם לעונשים נוספים.
לכן, לפני שמחליטים האם לשלם את הדו"ח או לבקש להישפט, חשוב להתייעץ עם עו"ד שיבחן בעין מקצועית את סיכויינו להצליח בכך.

בבדיקת תיק תעבורה שעניינו מהירות – בין אם מדובר בדו"ח ובין אם מדובר בהזמנה לדין, אנו בוחנים נתונים רבים, הנוגעים הן למכשיר שמודד מהירות ודרך הפעלתו, הן לתנאי השטח ולעובדות רלבנטיות נוספות. הממצאים שאנו מוצאים בבדיקות אלה יכולים להביא לזיכוי או לענישה מקלה.

 

חשוב לדעת כי תשלום הדו"ח מהווה הודאה באשמה! יש לכך חשיבות רבה, משום שלאחר שהדו"ח משולם מקבל משרד הרישוי דיווח על כך ולחובתו של הנהג משלם הדו"ח נצברות נקודות, העלולות בעצמן לגרום לפסילת רישיון הנהיגה ועונשים נוספים.