אחת הטעויות הכי נפוצות של נהגים לגבי הנקודות שלהם במשרד הרישוי /עו"ד חלי דואני קילרוב הנהגים לא ממש מבינים את העניין של הנקודות במשרד הרישוי. הרוב גם לא יודעים כמה נקודות יש להם, ממש בדומה לזה שאנשים לא יודעים מה מצבם בבנק.

 

מה שכולם כן יודעים, זה שלנקודות האלה יש מחיר והוא עלול להיות יקר!!

 

אז מהי אותה טעות נפוצה? – נהגים מתעלמים מההודעות שנשלחות אליהם לגבי קורסים!

 

לחלק גדול מעבירות התנועה יש "מחיר" של נקודות במשרד הרישוי. אלה רשומות לנהג לתקופת זמן משתנה, שתלויה בנסיבות, ויימחקו לאחר שתחלוף אותה תקופת זמן ביחד עם ביצוע כל "אמצעי התיקון" שמשרד הרישוי מטיל. עד שלא ביצענו את כל אותם אמצעי תיקון (קורסים ועונשים נוספים) הנקודות לא יימחקו, גם בחלוף שנים רבות!

 

כאשר נהג מגיע ל-12 נקודות, מתחילים להטיל עליו אמצעי תיקון: בהתחלה זה הקורס הבסיסי, אח"כ קורס נוסף ובהמשך מגיעים לשלילת רישיון ועוד.

 

כשהגענו ל-12 נקודות ישלח משרד הרישוי הודעה על החובה לבצע קורס לכתובת הרשומה שלנו במשרד הפנים. מי שהכתובת שלו לא מעודכנת, או שהוא לא אוסף דואר, או סתם שוכח או מתעלם מההודעה, פוגע רק בעצמו, כי הנקודות לא יימחקו וכשיגיעו ל-36, הוא כבר יצטרך להיות בשלילה של 3 חודשים ולבצע תאוריה מחדש!! לפעמים, ההודעה ששולח משרד הרישוי לא מגיעה אל הנהג, מסיבות כאלה ואחרות, זה בד"כ לא יעזור לנהג, כי הנטל להוכיח שלא קיבלת את ההודעות הוא נטל שקשה מאוד לעמוד בו.

 

עצימת עיניים לא משתלמת וכדאי¹ לברר את מצב הנקודות בפניה פשוטה למשרד הרישוי בטלפון 5678*, מבקשים תדפיס והוא נשלח בדואר הביתה. אפשר גם בתשלום סימלי להוציא תדפיס בסניפומטים שמצויים ברחבי הארץ, לפי הקישור הזה

 

סעו בזהירות!

 

*הכותבת היא עו"ד העוסקת בדיני תעבורה.

**אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא. כל המסתמך על תוכן המאמר ללא ייעוץ משפטי, עושה זאת על דעת עצמו בלבד ועל אחריותו. הדברים נכונים ליום כתיבת המאמר.

 

¹כאשר פונים למשרד הרישוי לברר מה מצב הנקודות, לא ניתן עוד להגיד שלא ידענו מה מצבנו, כולל לגבי שלילה שלפתע מתגלה. מי שחושב שיש אצלו סיכון לשלילה, כדאי שיקבל ייעוץ מה כדאי לעשות ומה המשמעויות השונות.